NATO teavet töötlevates side- ja infosüsteemides kasutamiseks heakskiidetud toodete kohta leiab infot NATO infoturbe tootekataloogist (NATO Information Assurance Product Catalogue - NIAPC).
ELi salastatud teavet töötlevates side- ja infosüsteemides kasutamiseks ELi Nõukogu poolt heakskiidetud krüpteerimislahenduste kohta leiab infot avaldatud nimekirjast (List of Approved Cryptographic Products - LACP).
Eeltoodud nimekirjade ja neis leiduvate toodete ajakohasuse ning kasutusse võtmise küsimustes palume ühendust võtta e-kirjaga infosec@fis.gov.ee.
Seaduses on seletatud salastatud teabe riiklik korraldus ning aluspõhimõtted, millest peab lähtuma saladuse kaitsel (sh elektroonilisel kujul liikuva saladuse), füüsilise ja personali julgeoleku korraldamisel. Küberturbe seisukohast jälgi termineid «elektrooniline teabeturve» ja «töötlussüsteemi akrediteerimine». Eraettevõtted peavad tähelepanelikult tutvuma töötlemisloa taotlemist reguleeriva osaga.
Määruses on kirjeldatud elektroonilise teabe töötlemise aluspõhimõtted ja erinõuded – tähelepanelikult vt jagu 8 – «Salastatud teabe elektrooniline töötlemine». Lisaks saab detailsemaid kehtivaid reegleid kehtestatava salastatud teabe alaliikide ning füüsilise, personali ja tööstusjulgeoleku kohta.
Määrusega kehtestatakse veel täpsemalt küberturbe nõuete loetelu salastatud töötlussüsteemi osaks olevale arvutile, koht- ja arvutivõrkudele ning perimeetri kaitsele.
on kirjas PIIRATUD juurdepääsupiiranguga määruse lisas, millega saad tutvuda Välisluureameti või Kaitseministeeriumi vahendusel, kui omad juba õigust töödelda PIIRATUD tasemel riigisaladust ning teadmisvajadust.
on kirjas PIIRATUD juurdepääsupiiranguga määruse lisas, millega saad tutvuda Välisluureameti või Kaitseministeeriumi vahendusel, kui omad juba õigust töödelda PIIRATUD tasemel riigisaladust ning teadmisvajadust.
reguleerivad EL-i salastatud teabe aluspõhimõtteid. Töötlussüsteemidele kehtivate täpsemate, asutusesiseseks kasutuseks mõeldud dokumentidega saad tutvuda Välisluureameti vahendusel.
spetsiifilisemalt NATO side- ja infosüsteemide turvalisuse põhidirektiivis (AC/35-D/2004-REV3) on reguleeritud NATO saladuste töötlemisele kehtivad aluspõhimõtted. Veel täpsemate NATO teabe elektroonilist töötlemist reguleerivate, asutusesiseseks kasutuseks mõeldud dokumentidega saad tutvuda Välisluureameti vahendusel.